1VSM Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
1VSM Fórum

Fórum aliance 1VSM internetové hry OGame.cz
 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Dee
Admin
Admin
Dee


Poeet p?íspivku : 73
bydliště : Praha
Registration date : 03. 08. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime05.08.07 23:12

Farmaření
Rangers = způsob, jak se dostat z top40 do top5 v rámci aliance za jeden týden(nebo i dva)

Nedalo mi to, abych nedal dohromady stručný návod jak farmařit.
[color:00b0=darkred:00b0]update článku za poslední týden je touto barvou

Question Co je to Farma ?
Farma je:
- planeta ve vašem okolí (v doletu Vašich transportérů),
- která má slabou nebo vůbec žádnou obranu,
- a která vyrábí dostatek surovin,
- ale která je neutrácí na stavby ale syslí si je na hromadu,
takže stojí za to tam zaútočit a odvézt je domů. Typicky se jedná o planety, které mají v závorce (i) jako Inactive - tedy jde o neaktivního hráče, který ani nic nebude podnikat proti Vašim útokům. Neaktivita (i) ale není podmínkou. Farmou může být i docela normální planeta o kterou se majitel špatně stará.

Question Jak se nestát farmou je možno se dočíst jinde.. nejlépe zde:
http://board.ogame.cz/thread.php?threadid=204 Arrow
Princip spočívá v tom, že jakékoliv suroviny máte, rovnou je utratíte za obranu, letku a další vylepšení. Pak máte silnou planetu, ale na ní žádné zásoby. Nikomu se pak nemůže vyplatit na Vás útočit, protože tím nic nazíská.

Question Jak vybrat dobrou farmu od pohledu: jednoduše prohledáváním galaxie kolem Vás a listováním po systémech hledejte planetu/hráče s (i), který je pokud možno umístněn velmi dobře. Umístnění je možné zjistit prostým ukázáním myší na jméno hráče. Čím výš, tím je větší šance, že bude mít hodně zásob, protože na jeho planetě je již vystavěno několik levelů dolů a elekráren.

Exclamation Veďte si seznam farem
Je pravděpodobné, že neaktivní hráč bude mít mnoho natěžených surovin každý den, než ho definitivně smažou. Můžete se pro ně zastavit každý den. Z toho důvodu je třeba si vést seznam farem, nejlépe v poznámkách, s údaji Kde a Kolik dolů, například v tomto tvaru:
- Farma [4:173:12] 5,2,3

Question Jak farmařit ?
- zajistit si špionážní sondu
- poslat jí na planetu, kde očekáváme dobrou farmu.
- ze zjištěných výsledků posílat letku k vyzvednutí zásob.
    - Dle vzorců se dá zjistit, že nikdy neodvezete všechny suroviny, takže letka někdy může odlétat poloprázdná. V tom případě je výhodnější poslat letku rozdělit a poslat hned za sebou dvě letky s poloviční nákladovou kapacitou.
    - časem přijdete na to, že se Vám nebude dostávat volných pozic na letkách, takže budete potřebovat řádně upgradovat počítačové technologie. Ono takových 10 letek v pohybu Vám dovolí vyzvedávat zásoby i po malých množstvích (např. 3 malé transportéry).
    Také je dobré vyvinout impulsní (dříve tlakový) pohon na Lvl 5 a používat výhradně malé transportéry. Ty pak létají o poznání rychleji, takže 6 útoků na lehce vzdálenou planetu pak již netrvá celý den.

Exclamation Farmy s obranou
Obranou myslím něco víc, než jen pár raketometů... tam rovnou vtrhněte.
- na farmy s obranou je dobré nejprve poslat útočnou letku bez transportérů.
- útočná letka prověří obranyschopnost farmy
- v druhém sledu posílejte transportéry společně s útočnou letkou
- vždy si nechte nějaké transportéry v záloze, stane se že je to jediný rychlý zdroj surovin a pokud přijdete o všechny transportéry, obnova trvá dlouho.

Question Jak poznám že má farma obranu ?
Pokud pošlu špionážní sondu, výsledek by měl vypadat takto:
citace :

Suroviny na Domovská planeta [x:yyy:zz] at 08-06 19:06:30
Kov: 12.459 Krystaly: 7.595
Deuterium: 2.735 Energie: 342
Letky
Obrana
Budovy
Důl na Kov 4 Důl na Krystaly 4
Syntetizér deuteria 3 Solární elektrárna 8
Všimněte si přitom dobře prázdných kolonek Letky a Obrana. Pokud by snad kolonky Letky, Obrana, Budovy chyběly, nebo pokud byla Vaše sonda zničena, bude na planetě obrana o které sonda nestihla nic bližšího zjistit a buď vzala roha, nebo se nedobrovolně přeměnila na hvězdný prach.

Question Jak vytěžit maximum ?
jak správně podotkl Lazarus, toho času hráč Fallcon, za což mu dík, z planety odvezete maximálně 1/2 (polovinu) surovin, které na ní jsou. Proto je zbytečné posílat celou letku, nebo zbytečně mnoho transportérů. Pokud na to ale stačíte, pošlete více útoků jdoucích těsně za sebou (ale pozor!, ne víc než 6 - viz pravidla - bušení). Z planety která má 100k surovin tak odvezete v prvním zátahu 50k, v druhém 25k a v třetím 17,5k.. další útoky se Vám už asi tolik nevyplatí. Budete tím totiž blokovat pozice letek. Pravidlo rangera (farmáře) zní: Zkoumejte počítačovou technologii, čím více letek, tím více zdrojů...



Hodně štěstí, vesmírní farmáři ........
Dee, farmář ........


Naposledy upravil dne 28.08.07 0:57, celkově upraveno 11 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.321Start.net
krata007
Anonymní




Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime06.08.07 11:31

Přesně tak... můžu doporučit... Třeba dneska jsem myslel bůch ví kdo na mě neútočí a on to nějakej šit kterýho jsem vyšpehoval, kterej na mě útočí asi s jednou lehkou stíhačkou... Fakt vtipný... No a třeba nedávno jsem měl štěstí a obejvil dokonce zlatý důl...
Návrat nahoru Goto down
Beat

Beat


Poeet p?íspivku : 29
Age : 58
bydliště : Praha
záliby : jak přežít
Registration date : 27. 07. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime06.08.07 11:40

Na jedno "(i)" jsem zaútočil a přestože mi sonda o obraně napsala že žádnou nemá, tak mne rozstřílel na kousky! Evil or Very Mad V žebříčku 4774!!
Návrat nahoru Goto down
Dee
Admin
Admin
Dee


Poeet p?íspivku : 73
bydliště : Praha
Registration date : 03. 08. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: taky se mi to stalo   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime06.08.07 19:25

Tohle se mi stalo taky:
Beat napsal:
Na jedno "(i)" jsem zaútočil a přestože mi sonda o obraně napsala že žádnou nemá, tak mne rozstřílel na kousky!

Ale opravdu ti sonda napsala že nemá žádnou obranu ? Je třeba rozlišovat zda sonda napíše řádek obrana a řádek letka a tam nic, a nebo nenapíše nic, tedy zkončí hned za seznamem počtů surovin. To pak znamená, že sonda musela utéct před silnou obranou.

Nejhorší je pak situace, kdy Vám sondu sestřelí během prvního kola, takže si můžete být jistí, že na orbitu je křižník, nebo že je tam silná obrana.

Já pokud si nejsem jistý, tak pošlu sondu ještě jednou těsně před okamžikem, kdy mají transportéry doletět k cíli. Stav je pak aktuální a nehrozí tedy, že mezitím přiletěla cizí letka...

S vesmírným pozdravem
Dee
Návrat nahoru Goto down
http://www.321Start.net
Dee
Admin
Admin
Dee


Poeet p?íspivku : 73
bydliště : Praha
Registration date : 03. 08. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Sucess story - Úspěchy   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime06.08.07 21:04

Sucess story - Úspěchy

- I stalo se že jsem nalezl neaktivního hráče s umístněním cca 5000
Poslal jsem tam sondu.
- Sonda hlásí: kovů 125.000, krystalu 60.000, deutaria 35.000, Obrana 3x raketomet 1x lehký laser.
- Z farmaření na malých drobcích ( do 20.000 kovů ) vyrábím letku 15x Lehký transportér, 5x lehký stíhač, 3x těžký stíhač.
- Vzhledem k pancéřování a zbraňovým systémům bez větších problémů prolomuji obranu a beru si cca 30.000 od každého a trochu méně deuteria.
- Postup opakuji 5x
- z vytěženého upgraduji impulsní pohon a stavím 4x křižník a spoustu další havěti.
Návrat nahoru Goto down
http://www.321Start.net
Dee
Admin
Admin
Dee


Poeet p?íspivku : 73
bydliště : Praha
Registration date : 03. 08. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: A neúspěchy   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime07.08.07 0:38

... a neúspěchy
Chybama se člověk učí...

- stalo se že jsem našel planetu hráče z aliance Warforum.
- sonda hlásila desítky tísíc surovin od všeho
- i řekl jsem si hele, farma...
- taky byly na orbitu 2 těžké stíhačky
- tam ale report končil, žádné informace o obraně.
- poslal jsem tam 3 sondy najednou. Byly sestřeleny.
- do útoku jsem tedy poslal i celou letku stíhaček.
- výsledkem bylo její zničení a cca 17000 kovů a odpovídající počet krystalů na orbitu
- moje letka zničila 3 raketomety a jeden laser, které ovšem pravděpodobně (75%) nahodily zpět
- na planetě ale byl tehdy i Ion canon, dalších 10 lehkých a 3 těžké lasery a 20 raketometů a 2 těžké a pár lehkých stíhaček a malý planetární štít

Z toho plyne:
=> neútoč, když nevíš jak silná je obrana
=> vyvíjej špionážní technologii lepší než má soupeř
=> posílej silnější jednotky než má soupeř
Návrat nahoru Goto down
http://www.321Start.net
Beat

Beat


Poeet p?íspivku : 29
Age : 58
bydliště : Praha
záliby : jak přežít
Registration date : 27. 07. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime07.08.07 8:04

Díky za cené rady. Sonda mi napsala jen suroviny a nic víc. Žádný řádek o obraně. Vůbec jsem nechápal systém těch zpráv. No nyní již vím jak na to. Díkes. Nemohu nějak sehnat suroviny na křižník. Sad Vždy to nevydržím a vylepším něco jiného. Má smysl si stavět "Malý planetární štít"?
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin
Admin


Poeet p?íspivku : 42
Age : 29
bydliště : Liberec
záliby : PC, divadlo, škola
Registration date : 21. 07. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime07.08.07 8:30

malý planetární štít je podle mě dobrá věc-já ho teď postavím a začnu se věnovat křižníkům, protože budu vědět, že mám dobrou obranu!
Ale mám takovej dotzaz...mám špionážní technologii na lv.2, co potřebuji na sondu?
Návrat nahoru Goto down
Dee
Admin
Admin
Dee


Poeet p?íspivku : 73
bydliště : Praha
Registration date : 03. 08. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Sondy... a špionážní technologie   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime07.08.07 13:07

Ohledně špionážní technologie: vždy záleží na tom jaký level špionážní technologie má ten, na koho sondu posíláte. Bude li mít o několik levelů více, bude Vaše sonda pravděpodobně odhalena a při dostatečné palebné síle i zničena - a nebo jen nepodá plnou zprávu.
Pokud naopak vaše špionážní technologie bude o pár levelů vyšší než protivníkova, donese sonda kompletní zprávu a šace na odhalení budou mizivé.
Je možné, že pokud nebude mít špionážní technologii vůbec, nebo o hodně hodně slabší (to by byl ale magor) tak na to ani nepřijde, že jste mu tam něco poslali.

Další možnost, jak zvýšit šance na to, že sonda/sondy vrátí úplnou informaci je poslat více sond najednou. To pak ale i zvýší šnace na jejich odhalení a zničení...


Naposledy upravil dne 07.08.07 15:56, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.321Start.net
Beat

Beat


Poeet p?íspivku : 29
Age : 58
bydliště : Praha
záliby : jak přežít
Registration date : 27. 07. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime07.08.07 14:04

Admin napsal:
malý planetární štít je podle mě dobrá věc-já ho teď postavím a začnu se věnovat křižníkům, protože budu vědět, že mám dobrou obranu!
Ale mám takovej dotzaz...mám špionážní technologii na lv.2, co potřebuji na sondu?

Nevím jak otazku myslíš, ale když chci něco postavit, tak kliknu na "Technologie, a tam to mám napsaný. Co je zelené již mám a červené musím splnit. Jinak výrobně není drahá. 1tis krystalů a vyrábí se přes hangár


Špionážní sonda: Hangár(level 3)
Spalovací pohon(level 3)
Špionážní technologie(level 2)
Návrat nahoru Goto down
krata007
Anonymní




Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime07.08.07 16:18

NO lituji, že jsem nepřišel dřív na to a až teprve nedávno, že je kvůli tomuhle nezbytně nutná úroveň špionáže a taky výhodná na
výkon/cena....
Návrat nahoru Goto down
Beat

Beat


Poeet p?íspivku : 29
Age : 58
bydliště : Praha
záliby : jak přežít
Registration date : 27. 07. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime07.08.07 16:28

Co znamená to znaménko ve statistice u jména? Někdy jsem v + někdy - a nevím podle čeho se to bere. Mám vždy v surovinách větší produkci než spotřebu, tak fakt nevím co to znamená. Shocked
Návrat nahoru Goto down
Dee
Admin
Admin
Dee


Poeet p?íspivku : 73
bydliště : Praha
Registration date : 03. 08. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Co je + A -   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime07.08.07 17:48

Beat napsal:
Co znamená to znaménko ve statistice u jména? Někdy jsem v + někdy - a nevím podle čeho se to bere. Mám vždy v surovinách větší produkci než spotřebu, tak fakt nevím co to znamená. Shocked
To znamená, zda jsi v tomto hodnocení za poslední den stoupl nebo klesl vůči okolním hráčům v žebříčku. Takže je lepší mít všude samá + :c)
Návrat nahoru Goto down
http://www.321Start.net
Admin
Admin
Admin
Admin


Poeet p?íspivku : 42
Age : 29
bydliště : Liberec
záliby : PC, divadlo, škola
Registration date : 21. 07. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime08.08.07 8:54

Beat napsal:
Nevím jak otazku myslíš, ale když chci něco postavit, tak kliknu na "Technologie, a tam to mám napsaný. Co je zelené již mám a červené musím splnit. Jinak výrobně není drahá. 1tis krystalů a vyrábí se přes hangár


Špionážní sonda: Hangár(level 3)
Spalovací pohon(level 3)
Špionážní technologie(level 2)
Prostě se mi v loděnici nezobrazil nákup sond. Včera ano a dneska zase ne!
Návrat nahoru Goto down
Dee
Admin
Admin
Dee


Poeet p?íspivku : 73
bydliště : Praha
Registration date : 03. 08. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime08.08.07 10:12

Admin napsal:

Prostě se mi v loděnici nezobrazil nákup sond. Včera ano a dneska zase ne!
DIVNÝ... to by mohlo být tak maximálně nedstatkem surovin, tedy 1000 krystalů... Tady u mne to funguje bez problémů.
Nakonec ale víc, než 3-4 sondy nepotřebuješ...
Návrat nahoru Goto down
http://www.321Start.net
krata007
Anonymní




Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime08.08.07 19:05

To jo no... Něco jsem si o nich přečetl a že prej je blbost jich dávat na jednoho hráče víc jak jednu afro
Návrat nahoru Goto down
Dee
Admin
Admin
Dee


Poeet p?íspivku : 73
bydliště : Praha
Registration date : 03. 08. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime08.08.07 19:45

krata007 napsal:
...dávat na jednoho hráče víc jak jednu
Myslíš asi sondu..
Moje osobní zkušenost je, že např. na hráče Thunder cloud system [4:219:9] jsem poslal jednu sondu. Nahlásilo to malou šanci na odvrácení špionáže.
Tak jsem jednu sondu přidal. Šance na odhalení špionáže byla větší, ale vrátilo mi to informace i o jeho obraně.
později jsem zjistil, že měl špionážní technologii lvl3, já měl tou dobou lvl4
Naopak, když jsem špiónil u jednoho hráče z Warfóra, jedna sonda nevrátila informace o obraně a tři sondy už byly rozstříleny na padrť (a taky nic nezjistily). To jsem měl ještě lvl2 a nic netušil.. :c)
Přidávat po jedné je bezpečnější, než poslat jich rovnou víc. Není to ale záruka úspěchu, pokud je Vaše špionážní technologie v porovnání se soupeřem příliš slabá.
Návrat nahoru Goto down
http://www.321Start.net
lazarus

lazarus


Poeet p?íspivku : 92
Age : 33
bydliště : Frýdek-Místek
Registration date : 19. 08. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime28.08.07 0:39

ber na vědomi, že lze ukořistit maximálně polovinu ze všech zdrojů na planetě.

Napřiklad, když zaútočiš na planetu, na které je 20.000 kovu, 20.000 krystalu a 10.000 deuteria, můžeš maximálně ukořistit 25.000 zdrojů celkem {(20k+20k+10+)/2}.

Nyni upřesněni, jak docházi k vybiráni kořisti jednotlivých typů zdrojů "plunder algorithm":
1. Naplněni až 1/3 nákladniho prostoru kovy
2. Naplněni až poloviny zbylého volného mista krystalem
3. Zbytek se pokusi vyplnit deuteriem
4. Pakliže je ještě volná kapacita, vyplni se jeji polovina kovy
5. Zbytek se doplni krystaly
Návrat nahoru Goto down
http://www.lazzarus.blog.cz
Dee
Admin
Admin
Dee


Poeet p?íspivku : 73
bydliště : Praha
Registration date : 03. 08. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime30.08.07 19:47

krata007 napsal:
nedávno jsem obejvil dokonce zlatý důl...
nutno podotknout, že zlatý důl je možná ve Warcraftu, ale tady jsou jen na kovy a krystaly Mad) Vejtaha jeden... :c)
Návrat nahoru Goto down
http://www.321Start.net
lazarus

lazarus


Poeet p?íspivku : 92
Age : 33
bydliště : Frýdek-Místek
Registration date : 19. 08. 07

Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime07.09.07 23:30

Dee napsal:
krata007 napsal:
nedávno jsem obejvil dokonce zlatý důl...
nutno podotknout, že zlatý důl je možná ve Warcraftu, ale tady jsou jen na kovy a krystaly Mad) Vejtaha jeden... :c)
vy ste jak malý děti... jump
Návrat nahoru Goto down
http://www.lazzarus.blog.cz
Sponsored content





Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku   Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Farmaření ve vašem okolí - způsob jak stoupnout v žebříčku
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
1VSM Fórum :: Rady-
Přejdi na: